Posadzka Anhydrytowa Agilia Sols A z firmy LAFARGE

Agilia Sols A to anhydrytowy podkład podłogowy, zwany też jastrychem anhydrytowym lub wylewką. Materiał jest dostarczany na budowę w postaci płynnej, co powoduje szereg zalet w stosunku do tradycyjnych podkładów z betonu półsuchego.

Zastosowanie

Agilia Sols A charakteryzuje się doskonałą przewodnością cieplną, dzięki czemu świetnie nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Z roku na rok jest coraz częściej stosowany w budownictwie jedno i wielorodzinnym, ponieważ daje większy komfort użytkowania niż tradycyjne posadzki, a przede wszystkim, przyczynia się do obniżenia kosztów związanych z ogrzewaniem.
Dzięki wyższej gęstości podłogi wykonanej z anhydrytu oraz dzięki mniejszej grubości (w stosunku do wylewki cementowej) prędkość nagrzewania podłogi wynosi zaledwie 2 godziny. W przypadku posadzki betonowej to samo odczucie temperatury nastąpi dopiero po 15 godzinach. Szybsze nagrzewnie pozwala na oszczędzenie czasu i kosztu ogrzewania podłogowego.

Właściwości
i korzyści

  • Doskonały współczynnik przewodzenia ciepła λ – 2,0 [W/m*K], co przekłada się na oszczędności związane z ogrzewanie podłogowym;
  • Bardzo wysoka wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu 4 MPa, dzięki czemu podkład nie wymaga zbrojenia;
  • Wysoka ciekłość mieszanki i cechy samopoziomujące, co znacznie przyspiesza prace oraz powoduje, że materiał nie ma pustek powietrznych, a wykończona powierzchnia jest gładka;
  • Wysoka wytrzymałość na ściskanie 20 Mpa, co pozwala zmniejszyć grubość podkładu;
  • Niepalność – klasa materiału budowlanego A1;
  • Gęstość objętościowa około 2200 kg/m3.
Agilia Sols A jest produkowana w betoniarniach pod ścisłym nadzorem jakościowym. Dzięki temu jej skład jest stały, a parametry podkładu są takie same na całej jego powierzchni.

© 2020 Betonolog. All rights reserved. Powered by Libermedia.